All Products
-
BESS Container
-
Energy Storage Boosting System
-
Integrated Energy Storage System
-
Energy Storage Container
-
Power Conversion System
-
Aircraft Ground Power Supply
-
Mini UPS
-
Mini UPS 12V
-
Mini UPS for WIFI Router
-
Mini DC UPS
-
Smart Mini UPS
-
UPS Power Supply
-
UPS Backup Power
-
UPS Internet
-
BMS LiFePO4
-
Smart BMS
-
BMS 48V
-
Battery Balancer
-
Ali Antonio Soto Vasquezexcelente atención
Keywords [ ups ] match 348 Products.
BESS DC Cabin Energy Storage Battery With Thermal Management System
| Cell Capacity: | 280Ah |
|---|---|
| Combination Mode: | 4*3P240S |
| Rated Energy: | 2580.48kWh |
Thermal Management System Energy Storage Boosting System with 20-Year Service Life and 1000-1500V Battery Voltage Range
| Battery Voltage Range: | 1000~1500V |
|---|---|
| Core Technologies And Innovations: | High-Efficiency Power Conversion, Intelligent Grid Integration, Thermal Management System, Safety And Protection Features |
| Transformer: | Dry-type/oil-immersed |
10-35kV Rated Grid Voltage Energy Storage Boosting System with 3% THDi and Design 9000*2896*2438mm Dimensions
| Power Factor: | -1~+1 |
|---|---|
| Dimensions (W * H * D): | 9000*2896*2438mm |
| Rated Power: | 5000kW |
Versatile Energy Storage System for 10-35kV Grid Voltage and 1000-1500V Battery Voltage Range
| Battery Voltage Range: | 1000~1500V |
|---|---|
| THDi (Power Rating): | <3% |
| Maximum DC Voltage: | 1500V |
Silent Integrated Energy Storage System ESS Liquid Cooling For 3P N PE Wiring Mode The Game-Changer In Commercial Industrial Energy Management
| Application Scenarios: | Commercial & Industrial Energy Management, Renewable Energy Integration, Specialized Applications |
|---|---|
| Emergency Features: | Integrated Fire Detection And Suppression |
| Weight: | 2400kg |
Silent Integrated ESS 215.04kWh Rated Energy and 50/60Hz Rated Power for Optimal Storage
| Battery Chemistry: | Lithium Iron Phosphate (LFP) |
|---|---|
| Rated Power: | 50/60Hz |
| Wiring Mode: | 3P+N+PE |
6000kg Energy Storage Battery Dimensions L * W * H 3530*1750*2030mm Strong Performance
| Compound Efficiency: | >90% |
|---|---|
| Operating Temperature: | -30℃~60℃ |
| Rated Current: | 261A |
Advanced Monitoring Real Time Diagnostics Energy Storage Type Airport Ground Power Supply Rated Voltage Range 285V-475V 678kg
| Compound Efficiency: | ≥96% |
|---|---|
| Rated Capacity: | 90kVA |
| Rated Voltage Range: | 285V~475V |


